TRL-2
Розробка призначена для підвищення ефективності систем охолодження передавальних модулів існуючих та перспективних радіолокаційних систем.
Ринкова та економічна привабливість
- Зниження температури потужних електронних компонентів передавальних модулів на 10 °С призводить до збільшення терміну служби їх в 2,5–3,5 рази та підвищення надійності.
- Термін впровадження розробки системи охолодження модулей антенної решітки на основі теплових труб складає близько 10 місяців.
Основні переваги (сильні сторони) розробки
- Випарно конденсаційні системи (теплові труби) є одним із ефективних елементів відводу значних теплових потоків при одночасному зменшенні теплового опору. Вони мають надтеплопровідні властивості. Еквівалентна теплопровідність таких систем досягає 100000 Вт/м*К, що на кілька порядів більше за найбільш теплопровідні матеріали як мідь, срібро та інші.
- З ціллю зниження масогабаритних характеристик реальних систем охолодження отримано діапазон геометричних розмирів мініатюрних теплових труб (зовнішній діаметр від 2,0 мм до 6 мм, діаметр парового простору від 1мм до 4мм, довжина від 150мм до 500мм), термосифонів (довжина від 700мм до 2000мм, внутрішній діаметр від 3мм до 16мм) та пульсуючих теплових труб (внутрішній діаметр від 1мм до 3мм, кількість витків від 1 до 20).
Основні характеристики
- Застосування теплових труб дозволило знизити максимальну температуру активних електронних компонентів на 20,5 °C (з 78,6 °C до 58,1 °C) при швидкості охолоджуючого повітря в каналах радіатора 1 м/с
- Загальний тепловий опір нової системи охолодження при швидкості повітря 1 м/с зменшився порівняно з базовим варіантом на 35,1 %, а при швидкості повітря 10 м/с - на 50 %.
Стан готовності
- Область застосування визначена
- Вимоги до інженерних ресурсів визначені
- Базові вимоги до виробництва сформульовані
- Схеми базових бізнес-процесів визначені
- Патентний аналіз проведений
- Оцінка корисності проведена
Перелік охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності:
- Ніколаєнко Ю.Є., Кравець В.Ю., Козак Д.В., Соломаха А.С., Пекур Д.В., Мельник Р.С., Ліпніцький Л.В., Аушева Н.М. Корпус приймально-передавального модуля антенної решітки / Патент України на винахід № 125954. Опубл. 13.07.2022. Бюл. № 28.
Інформація про розробників
Що потрібно для просування розробки
- Зацікавленість розробленників конструкцій антен радіолокаційних систем