Винахід належить до способу одержання фотопровідного гнучкого тонкоплівкового композитного матеріалу для широкосмугових фотодетекторів зі змінною формою.
Спосіб одержання гнучкого фотопровідного тонкоплівкового композитного матеріалу на основі оксиду цинку і наноцелюлози включає багаторазове нанесення на підготовлену гнучку полімерну плівку розчину сполук цинку із сушінням після кожного нанесення для утворення зародкового шару оксиду цинку. Згідно з винаходом, як полімерну плівку використовують гнучку поліімідну плівку. На підготовлену плівку з утвореним зародковим шаром оксиду цинку методом послідовної адсорбції і реакції іонних шарів із проведенням 100-300 циклів осаджують шар наночастинок оксиду цинку. Проводять вакуумний відпал за температури 250-400 °C і наносять прозорий шар наноцелюлози із недеревної рослинної сировини.
Отриманий композит є фоточутливим в діапазоні ультрафіолетового, видимого і ближнього інфрачервоного світла, а максимальна щільність фотоструму становить Jph 11±1 мкА/см2.
Винахід забезпечує отримання гнучкого фотопровідного тонкоплівкового композитного матеріалу, який при значній гнучкості має надійне зчеплення плівки із шарами матеріалу, який генерує фотострум, захищений від впливу газів зовнішнього середовища і забезпечує генерацію фотоструму у видимому та прилеглих до нього діапазонах