TRL-5

Ринкова та економічна привабливість

  • Рання диференційна діагностика необхідна для точного виявлення порушень в різних структурах слухової системи військовослужбовців при акубаротравмі. В такому випадку, при своєчасній допомозі можна запобігти розвитку тяжких ушкоджень слухової системи. У цьому плані дуже важливе застосування об’єктивних методів дослідження стану слухового аналізатора, які дозволяють виявити ранні зміни в різних відділах слухового аналізатора та кількісно їх оцінити, саме таких, як розроблений метод диференційної експрес-діагностики слуху, та апаратно-програмний комплекс, який його реалізує.
  • Широкосмуговий комплекс також необхідний для ранньої діагностики втрати слуху у дітей. Якщо діагностика супроводжується належними і своєчасними заходами втручання, то це може звести до мінімуму відставання в розвитку і сприяти спілкуванню, навчанню і соціальному розвитку.

Основні переваги (сильні сторони) розробки

  • Результатом роботи є новий метод експрес-діагностики слуху людини та апаратно-програмний комплекс для його реалізації, який базується на акустичному впливі на слухову систему та вимірюванні основних параметрів вуха, по яких діагностують його стан.
  • В якості нових діагностичних параметрів вуха використано коефіцієнт відбиття звукового імпульсу від барабанної перетинки як функцію частоти, з подальшим перетворенням його в параметри норми стану середнього та внутрішнього вуха.
  • Апаратно-програмний комплекс дозволяє кількісно оцінювати стан слухової системи людини.
  • Розроблений прилад використовує імпульсні сигнали, що дозволяє отримувати зміну параметрів норми в реальному часі.

Основні характеристики

1).Телефон LD – SP – U15.5/8AЧастота звуку 100 Гц-20000 Гц
2).Мікрофон LD-MC-6035Смуга передачі 50 Гц-13000 Гц
3).Конічний рупорВиготовляється за технологією 3D-друку
4).Електроакустичний апаратно-програмний комплекс має можливість під’єднання до ПК для поглибленого режиму дослідження, з отриманням АЧХ коефіцієнту відбиття звукового імпульсу від барабанної перетинкиДіапазон робочих
частот 100 Гц-
13000 Гц

Стан готовності

Перелік охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності:

  1. Заявка на пат. України на винахід №a202203990. Установка для вимірювання звукопровідності осикулярних імплантатів.
  2. Заявка на пат. України на винахід №a202300292. Неінвазивний акустичний термометр для визначення температури завитки внутрішнього вуха людини.

Інформація про розробників

Що потрібно для просування розробки

  • Планується подальші медична апробація та використання розробленого комплексу для диференційної діагностики слуху, а також його виробництво, на умовах укладання окремих договорів, зокрема ліцензійних.

Comments are closed

Фільтр