Ступінь готовності: TRL-4.

Розробка призначена для об’єктивної діагностики слуху, тестувань новонароджених і дітей, проведення масових профілактичних обстежень.

Ринкова та економічна привабливість

Ринкова та економічна привабливість розробки полягає у широке впровадження (в кожному пологовому будинку) в медичну практику нової програми універсального аудіологічного скринінгу новонароджених, та виробництва необхідних для цього широкосмугових акустичних вушних ехо-спектрометрів на підприємствах України. Це має велике значення, бо кожні три новонароджені дитини із тисячі мають проблеми зі слухом, при тому, що в її сім’ї такої хвороби могло і не бути. Однак, якщо виявити ці проблеми до 6 місяців після народження дитини за допомогою широкосмугового акустичного вушного ехо-спектрометра, та належному лікуванні її та догляду, ні яких відмінностей від розвитку здорової дитини не буде. Напроти, дитина із невиявленими вадами слуху буде відставати від розумового та мовленнєвого розвитку однолітків, і буде перебувати на утриманні держави в спеціалізованих дошкільних та шкільних закладах для дітей із вадами слуху. Крім того, ефективність розробки визначається тим, що широкосмуговий акустичний ехо-спектрометр містить звукопровід, що виключає необхідність застосування додаткової пневмосистеми, як у аналога - імпедансметра. При цьому, найбільш важливі технічні характеристики (ширина смуги частот, точність діагностики) широкосмугового акустичного ехо-спектрометра, перевищують аналогічні характеристики існуючих аналогів.

Основні переваги (сильні сторони) розробки

  • Виконаний у вигляді гнучкої трубки розрахованої довжини з діаметром, рівним діаметру зовнішнього слухового проходу, причому тиск повітря в звукопроводі і вусі дорівнює атмосферному, забезпечується спрощення процедури діагностики і підвищення її безпечності для новонароджених і стає можливим проведення діагностики в реальному часі.
  • Розроблена програма аудіологічного скринінгу слуху новонароджених, яка дозволяє визначати кількісні параметри стану слухової системи, а не якісні, як у аналогів.
  • В порівнянні з https://aurora.ua/ru/sluh/diagnostika-i-sluhoprotezirovanie/impedansometrija.htm, у розробленого приладу відсутня пневмосистема, що дає змогу застосовувати його для скринінгу слуху новонароджених.

Основні характеристики

Робоча частота широкосмугового акустичного ехо-спектрометру1000 Гц
Середній за часом тиск на барабанній перетинці середнього вуха людини2 Па
Полоса частот імпульсу на рівні0,707
від максимуму667-1334 Гц
Тривалість випромінюваного телефоном імпульсу1,5 мс
Параметри телефону
- діаметр робочої поверхні20 мм
- чутливість700 Па/А
- модуль електричного імпедансу150 Ом

Стан готовності

  • Лабораторний зразок випробуваний
  • Вимоги до інженерних ресурсів визначені
  • Вибір які елементи виробляти, а які замовляти зроблено
  • Партнерське оточення визначено
  • Заявки на патенти подані
  • Оцінка корисності проведена

Захист інтелектуальної власності

Інформація про розробників

Наукова група ФЕЛ-01. Медична акустика

Що потрібно для просування розробки

Фінансування, для розробки дослідно-промислових зразків діагностичного аудіологічного обладнання нового покоління, і впровадження їх у промислове виробництво.