TRL-1
Інноваційні освітні технології розроблено наукове, методичне, програмне та інформаційне забезпечення, яке пройшло науково-методичну експертизу і багаторічну практичну апробацію в навчальному процесі та винахідницькій діяльності.
Ринкова та економічна привабливість
За оцінками Міжнародної федерації Education International, світовий ринок інноваційних освітніх технологій оцінюється в п’ять трильйонів доларів с потенціалом зростання до 6−7 трильйонів на найближчу перспективу. Розроблена технологія має міждисциплінарну спрямованість і компенсує дефіцит закладів вищої освіти в методології інноваційного навчання. Аналоги подібних розробок в галузі технічних наук на даний час відсутні.
Основні переваги (сильні сторони) розробки
- Розробка орієнтована на персоналізацію навчання і гармонічне поєднання освітньої, наукової і інноваційної складових у підготовці висококваліфікованих фахівців.
- Технологія забезпечує ефективну взаємодію когнітивних механізмів мислення та професійної інтуїції дослідника з інформаційним і прогностичним потенціалом генетичних програм технічних об’єктів і систем, що забезпечує гарантований інноваційний ефект у вигляді генерації нових ідей, гіпотез, синтезованих рядів структур та оригінальних технічних рішень.
- Технологія максимально адаптована до фахових дисциплін.
Основні характеристики
- До основних складових технології відносяться: періодична породжувальна система первинних елементів; багаторівневий модельний базис; методи визначення, розшифрування і аналізу генетичних програм; методи структурного передбачення та інноваційного синтезу; засоби візуалізації знань і когнітивної графіки; методи міждисциплінарного синтезу; методи генетичної систематики і побудови генетичних банків інновацій та баз знань. Практична реалізація технології потребує наявності відповідного рівня науково-методичної підготовки викладача -дослідника.
Стан готовності
- Фундаментальна концепція сформульована
- Вимоги до інженерних ресурсів визначені
- Базові вимоги до виробництва сформульовані
- Схеми базових бізнес-процесів визначені
- Первинне оцінювання переваг і ризиків виконане
- Оцінка корисності проведена
Захист інтелектуальної власності
- Свідоцтво № 63675 про реєстрацію авторського права на комп’ютерну програму «Електронний словник із структурної та генетичної електромеханіки. Версія 1.0.0.1» («ЕМGЕNDICТ» / Шинкаренко В.Ф., Шиманська А.А., Титюк В.К. Дата реєстрації 22.01.2016.
- Свідоцтво № 58017 про реєстрацію авторського права на твір «Термінологічний словник з генетичної електромеханіки»./ Шинкаренко В.Ф., Шиманська А.А. Дата реєстрації 06.01.2015
- Свідоцтво № 60761 про реєстрацію авторського права на твір «Генетична класифікація первинних джерел електромагнітного поля»/ Шинкаренко В.Ф., Шиманська А.А. Дата реєстрації 21.07.2015
Інформація про розробників
- Наукова група ФЕА-11. Генетичне передбачення і інноваційний синтез складних електромеханічних систем
Що потрібно для просування розробки
Ресурси та умови для реалізації інноваційних освітніх технологій в інноваційних центрах і навчальних закладів вищої технічної освіти, що здійснюють підготовку спеціалістів за освітніми програмами бакалаврів, магістрів і докторів філософії за галуззю знань «Електрична інженерія». Технологія може бути поширена на задачі міждисциплінарного рівня, а також суміжні технічні спеціальності і адаптована для використання в технічних коледжах і ліцеях.